gyl-utwng_i-ivan-chen

Žiemos sezonui prasidedant

Artėjant žiemai, prasideda nauji iššūkiai ir sveikatos srityje. Kviečiu pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais.

Sausas oras

Pradėjus namuose didėti temperatūrai gali atsirasti ir sveikatos bėdų. Pirmiausiai pradeda džiūti nosies gleivinė. Drėgna nosies gleivinė labai svarbi apsaugai nuo virusų. Kuo sausesnė nosies gleivinė tuo mažesnė apsauga. Taip pat sausas oras skatina kosulį mažesniems vaikams dėl gleivinės išsausėjimo.

Patarimas: namus reikėtų vėdinti bent vieną kartą per dieną, geriausiai vakare (prieš miegą), o jeigu daugiau laiko praleidžiate namuose, derėtų vėdinti ir kelis kartus. Geriausia atidaryti langus ir balkoną, kad greitai pasikeistų oras bei nespėtų atšalti kambarių sienos. Tokiu atveju išlaikysite namuose šilumą ir pakeisite orą. Taip pat galite naudoti namuose drėkintuvus ir palaikyti drėgmę namie virš 50%. Jei auginate mažylius, tai kelis kartus per dieną papurškite į nosį jūros vandens – taip gleivinė visada bus drėgna ir atsparesnė virusams.

Peršalimai

Kiekvieno žmogaus imunitetas yra skirtingas, tad vieni suserga, o kiti ne. Norint sumažinti infekcinės ligos tikimybę reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos patarimus. Šiltai, bet ne per šiltai apsirenkite. Žmogui smarkiai sušalus jo imunitetas sumažėja ir tokiu atveju virusai ir bakterijos, kurios šiaip anksčiau nebuvo pavojingos, staiga apsidžiaugia ir puola mūsų organizmą. Svarbu kojas, rankas ir ausis laikyti šiltai. Kitas svarbus aspektas neperkaisti ir nesuprakaituoti, kadangi tada atsparumas šalčiui sumažėja. Na ir paskutinis patarimas apie peršalimą. Po apsilankymo prekybos centruose, viešajame transporte plaukite rankas. Jei kosite ar čiaudite, nelieskite rankomis nosies ir burnos, venkite labai artimo kontakto su sergančiais.

Imunitetas

Imuniteto stiprinimui valgykite daugiau daržovių, vaisių, riešutų ir sėklų. Taip pat galite praustis po kontrastiniu dušu. Reguliarus fizinis krūvis padeda stiprinti imuninę sistemą, o ši atsilygina apsauga nuo ligų.

Komentarų nėra

Komentuoti