Aukstas_cholesterolis

Ką daryti, kad sumažėtų cholesterolis?

Aukšta cholesterolio koncentracija kraujyje yra rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Ilgainiui cholesterolis gali pradėti kauptis kraujagyslių sienelėse ir susidaryti plokštelė, kuri siaurina kraujagyslę, o dėl to gali sumažėti perduodamo kraujo į organus kiekis. Jei kartu dar yra ir aukštas kraujospūdis, tai rizika dar didesnė. Blogiausia kas gali atsitikti, tai susidaryti trombas, dėl kurio galėtų ištikti infarktas ar insultas.

Norint sumažinti riziką, reikėtų susirūpinti savo sveikata ir pradėti po truputi sportuoti, bent po pusvalandį per dieną, tris kartus per savaitę, taip, kad stipriai išprakaituotumėte ir negalėtumėte kalbėti, nes trūktų oro.

Kitas dalykas, ką galėtumėte padaryti, tai peržiūrėti savo maisto racioną. Reikėtų sumažinti produktų, kuriuose yra daug angliavandenių ir riebios mėsos vartojimą. Derėtų vengti cukraus ir saldžių maistų, bulvių, miltinių patiekalų, ryžių, batono ir duonos (viską reiktų valgyti su saiku, tai neturėtų būti kasdienis maistas). Šiuos produktus galima pakeisti daržovėmis, pupelėmis, žirniais, avinžirniais, lęšiais. Riebią kiaulieną keiskite, veršiena, kalakutiena, vištiena.

Saikingai vartokite alkoholį. Alkoholis, net tik naikina smegenų ląsteles, bet jame esantys angliavandeniai, virsta riebalais, jei jie nesunaudojami.

Nerūkykite. Rūkymas standina kraujagysles, o dėl to kraujagyslės tampa neelastingos ir joms sunku prisitaikyti prie kraujo spaudimo pokyčių. Standėjant kraujagyslėms didėja kraujo spaudimas, o jis yra atskiras rizikos veiksnys.

Pradedant rūpintis savo sveikata gali pasirodyti, kad visko padaryti neįmanoma, tačiau, taip nėra. Pradžioje pradėkite nuo vieno dalyko (pvz. mankštos ryte), kai tai taps įpročiu, galėsite imtis naujo būdo rūpintis savo sveikata. Taip po truputi pasieksite, kad Jūsų cholesterolis mažės ir rizika sirgti širdies ligomis irgi mažės.

Komentarų nėra

Komentuoti