Liga

Ką daryti, jei mano vaikas dažnai serga?

Pradžioje išsiaiškinti ar tikrai dažnai. Vaikai lankantys darželius per metus gali sirgti nuo 8 iki 10 kartu ir tai yra norma. Jei jie serga dažniau ir liga tęsiasi po 1-2 sav. tada vertėtų susirūpinti ir kreiptis į gydytoją, dėl galimų lėtinių ligų ar silpno imuniteto.

Kitu atveju padėtų vaiko grūdinimas. Svarbu, kad vaiko mitybos racionas būtų pilnavertis, jis būtų sotus ir valgytų ne vienos rūšies maistą, daug daržovių (bulvės ne daržovė). Jei vaikas, kažko nevalgo, atminkite, kad vaikui prieš pamėgstant kažkokį maisto produktą, jį reikia paragauti iki 15 kartų. Kita pusė yra, tai kad Jūs leidžiate vaikui valgyti tik tai ką jis nori, nes taip yra lengviau ir paprasčiau.

Užtikrinus pilnavertę mitybą, reikia pasirūpinti tinkamu fiziniu krūviu. Vaikas per dieną lauke turėtų praleisti minimum po 2 valandas ir daugiau. Leiskite vaikui lauke dūkti taip kaip jis nori ir kiek nori. Aprenkite jį atitinkamai oro temperatūrai. Būkite kartu su juo, taip vaikas ne tik grūdinsis, bet ir užmegs tvirtesnį ryšį su Jumis.

Norėdami apsaugoti vaiką nuo ligų, liepkite dažnai plautis rankas: grįžus iš lauko, po tualeto, prieš valgį, darželyje taip pat. Išmokinkite vaiką, kad visada reikia nusiplauti rankas prieš dedant jas į burną, o ypač sezoninių infekcijų metu. Kai yra gripo ar didelis infekcijų pavojus, venkite vaiką vesti į žmonių susibūrimo vietas: prekybos centrus, kavines. Ten padidėja tikimybė užsikrėsti kokia nors infekcine virusine liga.

Vėdinkite patalpas – atidarykite langą arba balkoną iki galo ir leiskite kambaryje pasikeisti orui visiškai. Jis gali atvėsti, tačiau tai ne bėda. Kai oras kambaryje vėl sušils išvėdinkite iš naujo. Kartas nuo karto padarykite vėsaus oro vonias vaikui, taip jis grūdinsis. Leiskite vaikui namuose lakstyti basomis kojomis. Tai ne tik padės grūdintis, tačiau ir stiprins pėdų skliautus.

Prisiminkite, kad sloga ne liga. Svarbu tinkamos priemonės ir prevencija.

Komentarų nėra

Komentuoti